Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

SMS pazarlama, blogunuz için uygun bir çözüm mü?

SMS pazarlama, blogunuz için uygun bir çözüm mü?

SMS pazarlama, blogunuz için uygun bir çözüm mü?

Çok komik. Sanırım ileriye dönük her adım için bizi birbirinden ayıran fiziksel boşlukları azaltıyoruz, ancak insan-insan teması açısından bir adım geri adım atıyoruz.

Ben bunlara karşı olduğumu söylemiyorum. Bu yeni dünyanın bir parçası olarak, iletişim de bulunan müşterilerimden e-posta ve Facebook mesajlaşmalarıyla çok daha rahatım.

Belki de daha uygun bir plana geçmek için biriyle konuşmak yerine geri ödeme almayı tercih eden geniş bir müşteri tabanı vardır. Ya da belki siteniz daha rahat ve erişilebilir iletişim seçeneklerine ihtiyacı olan daha yaşlı bir kitleye yöneliktir. Siteniz ne olursa olsun, amacınız müşterilerimize daha rahat oldukları kanallar sunmamızdır.

Bu nedenle WordPress Eğitimlerinde anlattığımız,  SMS’le( yani metin mesajı ) iletişim WordPress siteleri için hassas ve mutlaka kullanılması gereken bir durumdur.

SMS, WordPress’in yeni pazarlama geçidi mi?

Son zamanlarda Facebook Messenger’ın ticari bir iletişim platformu olarak yükselişinden bahsetmiş bir makale gördüm. Bu benim en sevdiğim fikir olmamasına rağmen, Facebook’u, kişisel ve mesleki olmayan ilişkileri sürdürmede, tercih ediyorum .

Facebook şu anda birkaç yıldır mesajlaşma özelliğine sahip olmuş ve kullanıcılarının Messenger üzerinden şirketlerle olan taahhütleri hakkında topladığı veriler ilginçtir:

İşletmeler ile tüketiciler arasında Messenger aracılığıyla her ay 2 milyar mesajlaşma var.

Kullanıcılarının % 53’ü, sıradan ürünler yerine, bir markadan satın alma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtti.

% 56 bu iletişimlerin bir telefon görüşmesi yerine bir mesajla yapılmasını tercih ettiğini söylüyor.

Diğer çalışmalar, tüketicinin işletmelerle “anlık” mesaja benzer bir yol izlediğini gösteriyor; Özellikle, SMS şeklinde. Harris Interactive ve OneReach, “Kısa Mesaj ile Müşteri Hizmetlerine Yönelik Yüksek Bağlılık” başlıklı raporda,  mesajlaşma seçeneği olan bir şirkette tüketicilerin % 64’ü, daha fazla geri dönüş yapıyor.

Metin mesajlarının WordPress sitenize veya pazarlama stratejinize entegrasyonu konusunda hâlâ rahat değilseniz, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Bir “Dynmark” raporu, SMS’in % 98’lik bir açılış oranına sahip olduğunu gösterir. Bir dakika durun ve düşünün. Bülteninizin açılış fiyatı nedir? Peki  yazılarınızı gerçekten sosyal medyada gören kişilerin bunları tıkladığına inanıyormusunuz? Metin mesajıyla % 100’lük açma oranına sahip olacak değiliz, ancak Dynmark, alınan iletilerin % 90’ının üç saniye içinde okunduğunu da gösterdi.

SMS’in işletmeler için uygun bir pazarlama kanalı olduğu açıktır. Pazarlama mesajlarınızın yalnızca görülmesi değil okunmasının hızı da var. Daha yüksek açılış oranları var. Ayrıca dönüşüm oranımız da var:

SMS kullandığınız zaman, pop-up engelleyiciler, anında e-posta silme veya görünmez reklamlar hakkında endişelenmeniz gerekmez. İşletmeler için SMS iletişimi daha fazla görüş elde eder ve teklifiniz yeterince cazipse, daha fazla katılım sağlayabilirsiniz.

WordPress sitenizde SMS ile ne yapabilirsiniz?

Diğer pazarlama kanallarınızı WordPress’e nasıl entegre edeceğinizi zaten biliyorsunuz. Ancak, SMS geri kalanıyla karşılaştırıldığında çok az yayın alır bu nedenle, tüm yeteneklerini bilmeyebilirsiniz.

Dolayısıyla, SMS’in yalnızca büyük e-ticaret siteleri için olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. SMS aşağıdakiler için harika olurdu:

 • Anında doğrulama veya kayıt onayı
 • E-ticaret bildirimleri bir satın alma işlemi olarak teyit edilir, sipariş işlenir, paket gönderilir vb.
 • Müşteri Görüşleri Anketleri
 • Etkinlik duyuruları veya hatırlatıcılar
 • Özel teklifler hakkında bir tartışma
 • Siteye anında trafik çekebilecek indirim kodları ve kupon gönderme
 • Sitede yayınlanan yeni blog yazıları, video içeriği vb. bildirimi
 • Hesap limitlerini aşma, şifre kontrolleri, son işlemler vb. Ile ilgili uyarılar.
 • Yaklaşan randevular için onay
 • Ürünlerin tamamlanması veya yeniden düzenlenmesi gerektiği hatırlatıcıları
 • “E-postamızı gördünüz mü?” Kaçırmamalarını istemediğiniz önemli bilgilerin gönderilmesini müteakip
 • Sadece yeni mobil aboneler kazanmak ve daha fazla farkındalık yaratmak için önerilen

Hakkında admin

Yorum ( 1 )

 1. […] bir konuda , SMS pazarlamanın işletmenizin gelişimi için çok pratik bir çözüm olabileceğini açıkladık . Bu yeni öğreticide, bu hizmeti WordPress blog‘unuza entegre […]

Leave a reply