Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Mükemmel bir websitesi nasıl oluşturulur?

Mükemmel bir websitesi nasıl oluşturulur?

Sadece yarım saate kendi sitenizi kurabilmeniz için bu rehberi hazırladık.

Kendi websitenizi kurmak istiyorsunuz ancak nereden başlasam diye düşünüyorsanız iyi ki buradsınızı demekten kendimi alamıyorum.

 

Son sekiz yılda ana gelir kaynağı olarak blog yazmaya başladım. Farklı nişlerde geniş bir yelpazede web siteleri ve bloglar hazırladım ve sattım, bu da muhtemelen ilk web sitenizi oluşturmanızda size yardımcı olabileceğim anlamına geliyor sanırım.

Amacım bireyler, işletme sahipleri, blog yazarları ve kendi web sitelerini kurmak isteyrenler için basit bir eğitim materyali oluşturmaktı. Bu rehberle, harika görünümlü ve arı gibi işleyen bir web siteniz olması için bir web geliştiricisini kodlamamanıza veya kiralamanıza gerek olmadığını göstermek isterim.

Kendi Web Sitenizi Oluşturmak Için Yalnızca 3 Adım Var!  Şimdi Başlayalım!

ADIM BİR

Sitenizin kurulmasını istediğiniz platformu seçin. WordPress’i öneririz.

BU AŞAMADA GEREKEN DAKIKA: SAdece 5 dakika

İKİNCİ ADIM

Kullanıcılar sitenizi bulmak için kendinize bir alan adı verin. Akıcı ve alakalı olun.

BU AŞAMADA GEREKEN SÜRE :5 DAKİKA

ADIM ÜÇ

Web sitenizi oluşturun, bir tema seçin, tasarımı özelleştirin ve harika görünmesini sağlayın !.

BU AŞAMADA GEREKEN DAKIKALAR: 45-50 DAKİKA

 ADIM BİR
Sitenizin Hangi Platform (SCTPİRT) Üzerinde Kurulacağını Seçin.

Yapmanız gereken ilk şey web sitenizi inşa etmek için hangi web sitesi platformunu seçmektir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı CMS (içerik yönetim sistemi) vardır ve doğru platformu seçmek en büyük önceliktir.

Kendi işini yapan ve güzel tasarlanmış bir web sitenizi oluşturmak, roket bilimi değildir. Gerçekten, hatta tam bir acemi için bile. Bilgisayarlarla fazla deneyim sahibi olmayan kimse için oldukça kolaydır. Ancak doğru web sitesi oluşturma platformunu seçmediğinizde sorun yaşayabilirsiniz.

Bazı platformlar, biraz HTML / CSS veya diğer kodlama dillerini bilmenizi gerektirir; bu nedenle, web sitesi oluşturma yeteneği açısından nerede olduğunuza gerçekten karar vermeniz gerekir. Yeni başlayanlar için, WordPress‘i seçmek en iyisidir.

Aşağıda, dünyanın web sitelerinin 2017’de kullandığı en popüler web sitesi oluşturma platformlarını gösteren etkileşimli bir şema bulunmaktadır.

WordPress, Drupal Veya Joomla. Hangisi Olacak?

Dünyanın birçok web sitesinin çalıştırıldığı üç temel içerik yönetimi (CMS) platformu vardır. WordPress, Drupal ve Joomla.

WORDPRESS

Web sitelerinin% 50’si WordPress’de çalıştırılıyor

DRUPAL

Web sitelerinin% 18’i Drupal’da çalıştırılıyor

JOOMLA

Web sitelerinin% 7’si Joomla’da çalıştırılıyor

 Ve Kazanan … ..WordPress!

Ben her zaman WordPress’i seçiyorum. Aralarından seçim yapabileceğiniz diğer birçok web sitesi kurucusu var, ancak WordPress çeşitli nedenlerden dolayı üste çıkıyor.

1. Kullanıcı Dostu Ve Yenibaşlayan Dostu

WordPress platformu kullanımı çok kolaydır. Sezgisel ve Word veya Excel gibi standart Microsoft programlarını nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, kendi içeriğinizi oluşturacağınız sitede yayınlamayı zaten bildiğinizden emin olabilirsiniz.

WordPress ile ilgili bir başka harika şey, eklentilerle kolaylıkla özelleştirilebilmesidir; bu sayede sitenize tam olarak her istediğinizi yapabilirsiniz. Yüzlerce ürünü içeren basit bir küçük işletme web sitesi veya karmaşık bir e-com sitesi isteyebilirsiniz. WP bunu halledebilir.

2. Güçlü 

WordPress son derece güçlüdür ve birçok türde siteyi çalıştırabilir. Bu, dünyanın en yoğun web sitelerinin çoğu için güvenilir bir platformdur. Hemen her şeyi halledebilir.

3. Duyarlı Ve Mobil Dostu

Sitelerinde telefonlarını ve diğer mobil cihazları ziyaret eden kişi sayısı gittikçe artan bu dijital taleplere yanıt veren bir siteye sahip olmak gerçekten önemlidir. WordPress ile çoğu tema mobil olarak standart olarak gelir.

4. Tamamen Ücretsizdir.!

WordPress ücretsizdir. Tek yapmanız gereken alan adınızı satın almak ve barındırmak ve ardından “www” diyebilmeniz için hazır ve çalışır durumda kalmanızdır.

5. Size Yardım Edecek Güzel Insanlar Var.

WordPress, WordPress sitenizle ilgisi olan herhangi bir şeyle sıkışırsanız size yardım etmekten mutluluk duyacak canlı ve faydalı bir geliştirici topluluğuyla mevcut.

 İKİNCİ ADIM
Web Sitenizin Bir Ada Ve Bir Eve İhtiyacı Var.

Büyüyü Başlatmak İçin Bir Etki Alanı Ve Web Barındırma Alın!

WordPress.com’da web sitenizi barındırmak ücretsizdir.

Ama size sundukları barındırma gerçekten yavaş (Google’daki sıralamalarınızı etkileyecek)

Ve size verdikleri ücretsiz alan adı, çöp, alt alan adı ve profesyonel olmayan görünmenizi sağlayacak.

Örneğin: YourWebsiteName.Wordpress.com

Böylece sitenizin kalkması ve çalışmasının daha iyi bir yoluna göz atalım! Bu biraz daha fazla para harcayarak, web siteniz  çok daha hızlı kendi barındırma ve kendi alan adınızı alabilir!

Örnek: www.YourWebsiteName.com

Bu , WordPress’den size ait ve kiralanan bir siteye değil, kendi Web Mülkünüze  sahip olacağınız anlamına gelir .

 Web Hosting Ve Etki Alanı Adı Maliyetleri

 HOSTING PLANINIZI SEÇIN

Tipik olarak, barındırma size aylık yaklaşık 3 – 6 $ mal olacak .  Kendi web sitenizi oluşturmayla ilgili ciddi iseniz, o zaman kendi barındırma ve alan adınız gerekiyor.

Makeawebsitehub.com da dahil olmak üzere inşa ettiğim web sitelerinin çoğunda,  web barındırmam için BlueHost kullandım .

 Www.BlueHost.com adresine gidin ve “şimdi başlayın” butonuna tıklayın 


İnanılmaz bir 2,95 $ ‘lık ücretsiz alan adı için temel barındırma paketini edinebilirsiniz , ancak bu anlaşmayla daha fazla sınırsız özellik kazandığınız ve hesapta birden fazla web sitesi barındırabileceğiniz için yeni blog yazarları için Plus planını öneriyorum . 

Artı Plan ayda 5,45 dolar, ancak normalde bu hosting paketi ayda 10,99 dolara mal olur! Temel planı her zaman başlatabilir ve istediğiniz zaman Artı Planı’na geçebilirsiniz.

 İŞTE BLUEHOST PLUS PLAN ILE ELDE ETTIĞINIZ ŞEYLER:

ÜCRETSİZ bir alan adı (15 $ değerinde)
Hızlı, yüksek kalite ve güvenilir web barındırma 
Ücretsiz Site Builder 
Tek tıklamayla WordPress Yükleme ve 7 gün 24 saat destek.
Unmetered web sitesi alanı
Unmetered bant genişliği
Sınırsız e-posta hesapları
Unmetered e-posta depolama Bir
web sitesinde hesabınıza sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapın

Zaten Bir Etki Alanı Adı Varsa?

Bu hiç sorun değil. Bir alana sahipseniz ve barındırıyorsanız, bu adımı atlamaktan çekinmeyin ve 3. adıma geçin , burada bir web sitesinin nasıl kurulacağını size anlatacağım.

Ne Tür Bir Alan Adı Seçmeliyim?

Web siteniz için iyi bir isim düşünmek, kendi web sitenizi oluşturmakla ilgili en zor şey olabilir.

 Kısacası alan adınız Akılda kalıcı,  Benzersiz,  Hatırlaması kolay olmalıdır …

 

 Alan Adı Seçmek İçin Hızlı Kılavuz

Siteniz için gerçekten iyi bir alan adı düşünmeye yönelik bazı hızlı ipuçlarını bir araya getirdim.

 En Beğenilen 10 Anahtar Kelimeniz Nelerdir?

Web sitenizi en iyi şekilde açıklayan 10 anahtar kelimeyi veya terimi düşünün. Daha sonra bunları bir araya getirip karıştırarak, bazı gerçekten harika alan adı fikirleri yaratmak için önek ve son ekler ekleyebilirsiniz.

Eşsiz bir Alan Adı ?

Başka bir web sitesi ile karıştırılacak bir isim almayın. Benzersiz olun aksi halde web siteniz çöpe gider. Asla kurulu bir sitenin, çoğul, tireli veya yanlış yazılmış versiyonu olan alan adları asla satın almayın.

.Com Kullanılabilir Alanlar veya Üst Seviye Yerel Domain

Bir marka oluşturmak için site açacaksanız, .Com etki alanları en değerli ve önemli sayılır. Sitenizde dünya çapındaki bir kitleyi hedeflemek isterseniz, tercih sırasına göre bir .com.org veya .net’e gidin.

Türkiye için com.tr web.tr gibi alan adları İngiltere için .co.uk veya İspanya için .es gibi yerel alanlar tercih edilir. .uk.com gibi yerel alanlardan kaçının

 İnsanların Sitenizi Bulmalarını ve hatırlamalarını kolaylaştırın. 

İnsanlar sitenizi Google’da bulma eğiliminde olsa da, alan adınızın yazım biçimlerini kolaylaştırmak hala önemlidir. Doğru yazmak için çok çaba gerektiriyorsa muhtemelen insanlar uğraşmak istemezler.

 İnsanların  Kafanda kalıcı olmalı. 

Alan adınızı çabuk ve unutulmaz yapın. İnsanların sizi tavsiye etmelerini istiyorsanız çabuk hatırlamalarını sağlamalısınız.

 Kısa Alan Adları bulun. 

Kısa mükemmeldir! Kısayı Kolay yazmak ve hatırlamak kolaydır. SERP’lerde URL’de daha fazla karakter kullanma olanağı ve çevrimdışı pazarlama materyali için daha iyi bir görünüm ve uygunluk imkanı sunar.

 Telif Hakkı İhlaline Dikkat Edin

Sıklıkla yapılmayan nadir bir hata. Ama eğer öyle olursa, sudan büyük bir alan ve müthiş bir şirket patlatabilir! Başka birinin telif hakkını ihlal etmediğinizi web sitenizin adına göre kontrol edin. Bunu  telif hakkı.gov’a yönlendirin ve URL adınızı almadan önce arama yapın.

ADIM ÜÇ

 Son Adım.

WordPress Web Sitenizi Kurma Ve Profesyonel Olma!

Sıkıcı şeyler neredeyse bitti!

Dolayısıyla, alan adınızı satın aldınız ve barındırıyorsunuz ve şimdi web sitenizin işlevini yerine getirme vakti geldi. Birkaç dakika içinde siteniz açılacak

Yapmanız gereken ilk şey WordPress’i kurmanızdır. Kulağa zor geliyor, ama değil! Pasta yapmak kadar kolay!

 WordPress’i Kurma 

İki seçeneğin var. Tek tıklamayla kurulum veya elle kurulum

Tek bir tıklamayla kurulum çok kolay ve bizde tavsiye ediyoruz.

1. WordPress, Joomla Ve Drupal Ile Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin Tek Tıklamayla Kurulumlar

Tek tıklamayla kurulum nedir? Tek bir tıklama ile WordPress’i yüklersiniz. Çoğu web barındırma birimi, gösterge panelinde standart olarak tek tıklamayla kurulumu içerecektir.

BlueHost’a kaydolmadıysanız ve başka bir web barındırıcısı kullanıyorsanız, “1 tıklama yüklemesi” sitede mutlaka vardır.

Bunlar, “1 tıkla yükleme” işlemi ile takip etmeniz gereken adımlardır . Bu, diğer büyük web hosting şirketleri web sitelerinde aynı veya çok benzer olacaktır.

 1. Kendi hosting hesabı / kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Barındırma hesabınızdaki kontrol panelinize gidin.
 3. “1 Yüklemeye Tıklayın” ı tıklayın
 4. “WordPress” simgesini bulun ve simgesini tıklayın.
 5. Web sitenizi kurmak istediğiniz alanı seçin.
 6. “Şimdi Yükle” düğmesini tıklayın ve temelde budur! Yeni WordPress web sitenize nasıl erişeceğinizin ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Bununla daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, okuyup yazdırabileceğiniz ve izleyebileceğiniz derinlemesine bir WordPress Kurulum Kılavuzu oluşturdum.

2. Manüel Kurulum

Bazı web tasarımcıları / geliştiricileri, istedikleri ve istemedikleri bileşenlerin özel bir kurulumunu elde etmek için WordPress’i manuel olarak yüklemek ister. Diğerleri web barındırma biriminin “1 tıklama yükleme” özelliğine sahip olmadığı için elle kurmaları gerekir. Bu sizin için de geçerliyse, elle kullanılan WordPress Kurulum Kılavuzu’ndan hızlı bir şekilde okumamız gerekir.

#ProTip: Web barındırıcınızın “1 tıklama yüklemesi” yoksa, web barındırıcınızı gerçekten değiştirmelisiniz!

WordPress’i elle sunucunuza kurmak için bu hızlı ve kolay adımları takip edin.

Aşama 1:

WordPress http://wordpress.org/download indirin   ve bilgisayarınızdaki yerel sürücünüze kaydedin.

Adım 2:

Masaüstünüzde veya bilgisayarınızdaki bir yerde yeni bir klasör oluşturun ve bu klasördeki WordPress dosyasını açın.

Aşama 3:

Wp-config-sample.php adlı dosyayı bulun ve adını şu şekilde   değiştirin:  wp-config.php. Dosyayı sağ tıklatıp “yeniden adlandırma” seçeneğini belirleyerek bunu yapabilirsiniz.

4. Adım:

Wp-config.php’yi (Not Defteri veya Dreamweaver ile) açın ve aşağıdaki satırları doldurun:

define (‘DB_NAME’, ‘database_name_here’); – Veritabanı adı DB Adı

define (‘DB_USER’, ‘kullanıcı adı_burası’); – Barındırma kullanıcı adınız User Kullanıcı Adıcı

define (‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’); – Barındırma şifreniz Kullanıcı şifresi

Yukarıdaki örnekte not edilen alanları doldurduktan sonra dosyayı kaydedin.

Adım 5:

Şimdi  ftp’inize giriş yapın (bunun için FileZilla’yı indirin). FTP adresi genelde ftp.alaniniz.com’dur

6. Adım:

“Dizin” adlı herhangi bir dosya varsa – silin. Bundan sonra, WordPress klasörünüzdeki tüm dosyaları FTP sunucunuza yükleyin.

7. Adım:

Önceki adımları tamamladıktan sonra URL’ye gidin:  alaniniz.com/wp-admin/install.php

Görmeniz gereken sayfa:

 Yeni Web Siteniz müthiş görünüyor!

Bir Tema Seçme.

Dolayısıyla, kendi alan adınızı satın aldınız ve barındırıyorsunuz. WordPress’i sunucunuza kurdunuz, kurduktan sonra yeni web sitenizle çevrimiçi dünyaya girmeye hazırsınız.

Artık bu sitenizi profesyonel olmanız / harika / serin görünmesi için zamanı geldi, ne olursa olsun olmasını istiyorsunuz. Bu bit çok kolay ve hiçbir zaman seninle kalacağız!

WordPress, başlamanız için otomatik olarak çok basit bir tema yükler. Öyle görünüyor ki …

 Tema Yirmi On Beş’dir ve gerçekten basit ve tasarımda temiz, ancak muhtemelen web sitenizin kendi kimliğini bulmak ve birçok insanın sahip olmadığı bir şeyle gitmek isteyeceksiniz.

WordPress ile kelimenin tam anlamıyla, WordPress geliştiricileri tarafından sitenizi mükemmel görünmesine yardımcı olmak için tasarlanmış binlerce temaya erişebilirsiniz.

 Bir tema nasıl bulunur?

1) WordPress Dashboard’a giriş yapın.

Örnek: http://www.yoursite.com/wp-login

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra içeri girdiniz.

WordPress gösterge tablosunu keşfederek birkaç dakika harcadıktan sonra, her şeyin nasıl çalıştığını anlayacaksınız ve bu platform ile tamamen akıcı hale gelecektir.

2. Bedava Temalar

Basit terimlerle “Tema” , web sitenizin ön uç stilini oluşturmak için birlikte çalışan WordPress’den indirebileceğiniz bir dosya koleksiyonudur.

WordPress temaları esas olarak aşağıdakileri içerir:

 • Sitenizin tam tasarımı veya stili
 • yazı tipi tasarımı
 • renk temaları
 • widget konumları
 • sayfa düzenleri (veya şablonlar)
 • blog gönderileri ve blog arşivleri için stiller
 • ek üslup detayları
 • menü stilleri / yapısı
 • Çoğu durumda – Duyarlı tasarım

WordPress, kontrol panelinin solundaki “Görünüm” bölümünden erişebileceğiniz binlerce ÜCRETSİZ temaya sahiptir.

“Görünüm” ve ardından “Temalar” ı tıklayın. Bu sizi WordPress’in bedava temalar bölümünün ana sayfasına götürecektir.

Ardından,  “Yeni Ekle”  düğmesine tıklayın.

Burada, en kullanışlı (En çok indirilen + kullanılan temalar) Seçkin (Temalar WordPress tarafından seçilen ve özellikli) Son Tema (Platformda yayınlanacak son temalar) gibi son derece kullanışlı filtrelerle temaları aramak mümkün olacak.

Ardından, “Özellik Filtresi” ni tıklarsanız, siteniz için en iyi temayı bulmanıza yardımcı olmak için daha da fazla seçeneğiniz olur.

3. Premium Temalar

Biraz daha profesyonel, daha fazla tasarım ve daha sağlam bir şey arıyorsanız o zaman premium temalar aradığınız şey olabilir.

Premium temalar, sitenizde bir sorun çıkarsa, güvenilir kod tabanı ve üstün destek gibi Bedava Temalar’a kıyasla pek çok avantaja sahiptir. Ayrıca sadece WordPress Tema Dizini’ni alabileceğiniz ücretsiz temalardan daha iyi görünürler.

Bazı premium temalar, aslında kendi tema tasarımlarınızı ve sayfa düzenlerini / şablonlarınızı tasarlayabileceğiniz ve inşa edebileceğiniz web tasarım yazılımına benziyor . Bu, oluşturmak istediğiniz sitenin türüne daha fazla esneklik kazandırır.

WordPress Teması Nasıl Kurulur?

Böylece web siteniz için istediğiniz temaya sahipsiniz ve onu yüklemeye hazırsınız. Bu gerçekten basit. “Yükle” seçeneğini tıklayın ve “Etkinleştir” seçeneğini tıklayın.

Temaları, daha önce sahip olduğunuz içerik üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı için (blog yayınları, sayfalar, resimler) istediğiniz gibi değiştirme konusunda çekinmeyin. Hepsinin güvende olduğuna ve silinmeyecek ya da kötü bir şey olmadığından emin olabilirsiniz.

Yeni Sitenize İçerik ve Yeni Sayfa Nasıl Eklenir.

WordPress ile bir web sitesi oluşturmak ne kadar kolay olduğunu görmek üzereyiz. Aşağıda, WordPress web sitenize içerik eklemek ve düzenlemek için bilmeniz gereken temel konuları veya giriş düzeyindeki görevleri göstereceğim.

WordPress’de Yeni Bir Sayfa Nasıl Oluşturulur?

Yine, bu çok kolay bir iş, herkes bunu yapabilir. Sitenizde bir “Hakkımızda” sayfası oluşturmak istediğinizi varsayalım. Tüm yapman gereken…

 1. WordPress Kontrol Paneli kenar çubuğunda “Sayfalar” olarak adlandırılan bölümü aradıktan sonra “Yeni Ekle” seçeneğine gidin.
 2.  Ardından muhtemelen Microsoft Word’e benzeyen bir ekranda bulacaksınız. İşlev açısından da çok benzer. Metin, resim, video, kısa kodlar ve yükler ekleyebilirsiniz.
 1. Sayfada istediğiniz metni ekledikten sonra, sağdaki menü çubuğundaki “Taslak  Kaydet” düğmesini tıklayın ve sonra “Ön izleme” seçeneğine yayınlamadan önce neyin gerçekte oluşturulduğunu görmek için “Önizleme” yi tıklayın

Sayfalar Menünüze Nasıl Eklenebilir?

Yeni sayfanızı WordPress web sitenizin üst gezinme çubuğunda göstermek için 3 kolay adımda takip etmeniz gerekecek.

 1. Çalışmanı kaydet. Sayfanıza oluşturduğunuz herhangi bir içeriğinizi kaybetmemeniz için “Güncelle” yi tıklayın.
 2. Kontrol Paneli kenar çubuğunda “Görünüm” ve ardından “Menüler”
 3. Yeni oluşturduğunuz sayfa, merkezin solundaki “Sayfalar” kutusunda görüntülenecektir. Menünüze eklenmesini istediğiniz sayfalardaki onay kutusunu tıklayın, sonra “Menü’ye Ekle” ye tıklayın. “Menü Yapısı” bölümünde, sayfaların sırasını tıklayıp sürükleyerek yerine getirebilirsiniz.

Blog Yazı Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

“Yayınlar”, içeriğinizi blog’unuzdan yayınlayacağınız web sayfalarıdır. Web siteniz bir blog bölümüne sahip olursa, bu tür bir içeriği yayınlamak  “Yayınlar” bülümüne gidin

Yayınlarla, içeriği WordPress içinde gerçekten kolaylıkla kategorilere ayırabilirsiniz; bu, web sitenize gelen ziyaretçilerin blog yayınlarınızı, özellikle eski içerik bölümlerini bulmalarını kolaylaştırır.

Web sitenize bir blog eklemek istiyorsanız, farklı kategoriler ve mesajlar kullanabilirsiniz. “Blog” adlı bir kategori oluşturmak istediğinizi varsayalım. Bunu yapmak için, onu menünüze ekleyin ve yayınlayın

İşte yapılması gereken şeyle ilgili hızlı bir adım:

 1. Blogunuz için yeni bir kategori oluşturmak için, “Yazılar -> Kategoriler” e gidin.
  1. Başka bir yol da bunu yaparak bir blog yazısı yazmaktır. “Yazılar-> Yeni Ekle”. Ardından tamamladığınız blog yazısıyla, yalnızca doğru kategoriyi atarsınız ve yayınlamaya hazırsınız demektir.

Bu nedenle, belirli blog yazısı için kategorinizi oluşturdunuz. Daha sonra bunu yalnızca bir kullanıcı tarafından kolaylıkla erişilebilmesi için menüye ekleyebilirsiniz!

WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur?

Eklentiler, web sitenizin yeteneklerini artırmak için WordPress CMS’ye yüklenen modüller veya uzantılardır. Sitenize normalde WordPress Teması ile birlikte gelmeyen ekstra özellikler, kullanılabilirlik, araçlar ve çok daha fazlasını ekler.

Eklentiler birkaç dakikada normal bir web sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirler. Veya SEO için siteniz için hız kazanmaya, bir fotoğraf galerisi, forum ve hemen hemen her şey eklemenize yardımcı olabilir!

Bir Eklenti Kurmak

Bir eklenti yüklemek için , Gösterge Tablosu menüsündeki “Eklenti” bölümüne gidin ve ardından “Yeni Ekle” yi seçin . Siteniz için istediğiniz eklentiyi bulmak için arama işlevini kullanın.

30.000’den fazla eklenti var, bu yüzden etrafına iyi bak ve yorumları okuduğundan emin olun. Hepsi harika değil, insanların onlar hakkında ne söylediğini görmek için sabırsızlanmalısınız. Ayrıca Plugin’in düzenli olarak güncellenip güncellenmediğini kontrol edin.

Kurulum çok basittir. Tek bir tıklama ve bitti.

Eklentiler birkaç dakikada normal bir web sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirler. Veya SEO için siteniz için hız kazanmaya, bir fotoğraf galerisi, forum ve hemen hemen her şey eklemenize yardımcı olabilir!

Ve Bu Kadar! İlk Web Sitenizi Oluştururken İyi İş Çıkardınız!

Bir web sitesi oluşturmak, kodlamayı hiç öğrenmemiş veya web siteleriyle herhangi bir deneyime sahip olan biri için oldukça karmaşık ve yıldırıcı olabilir. Bu kılavuz, insanlara bir web geliştiricisine ihtiyaç duymadan ve çevrimiçi olarak hızlı ve etkili bir şekilde çevrimiçi olmalarına yardımcı olur.

Bu kılavuzdaki tüm adımları izlediyseniz, şimdi bir web siteniz olması ihtimali var! Bu kılavuzu bir araya getirmekten gerçekten keyif aldım ve umarım hep istediğin web sitesini üretmenize yardımcı olur.

Daha fazla yardım duyanlar yorum bölümünden iletişime geçmekten ya da bana e-posta göndermekten çekinmeyin.

 

Hakkında admin

Leave a reply